user avatar مدیر بلاگ 1399/12/06
کیوسک امن سایبرنو
کیوسک امن سایبرنو

یکی از عواملی که یک سازمان مورد نفوذ قرار می‌گیرد ورود فایل‌های بدافزار یا آسیب‌پذیر به درون سازمان از طریق حافظه‌های فلش، لوح‌های فشرده یا هارد‌دیسک‌های اکسترنال می‌باشد. کیوسک‌امن سایبرنو ابزاری است که در ورودی یا نقاط حساس سازمان شما همانند مراکز داده قرار می‌گیرد. این دستگاه در واقع به عنوان نگهبان امنیت دیجیتال سازمان شما عمل می‌کند.

چنانچه فردی قصد انتقال فایل به سازمان شما از طریق حافظه‌های فلش، هارد‌دیسک اکسترنال یا ... را داشته باشد، باید آن را به کیوسک امن سایبرنو متصل نماید. کیوسک امن سایبرنو فایل‌ها را ابتدا با حداقل 5 ضدویروس مورد بررسی قرار می‌دهد. چنانچه حاوی بدافزار باشد، اجازه ورود نمی‌دهد. در غیر اینصورت بررسی می‌کند که آیا آسیب‌پذیر است یا خیر؟ به عنوان مثال نسخه‌های قدیمی نرم‌افزار Adobe Reader اجازه ورود ندارد. چنانچه آسیب‌پذیر نباشد، بررسی می‌شود که آیا فایل حاوی قابلیت‌هایی هست که بتواند برای حمله مورد استفاده قرار گیرد یا خیر؟ به عنوان مثال فایل‌های Doc که دارای ماکرو هستند اجازه ورود ندارند. تنها در صورتی اجازه ورود این فایل‌ها داده می‌شود که ماکروهای آن حذف شود.

از جمله قابلیت‌های کیوسک امن سایبرنو عبارت است از:

  • سازگار با استانداردهای امنیتی داخلی و خارجی: فرآیند انتقال امن اطلاعات به درون سازمان یکی از مواردی است که در اکثریت چک‌لیست‌ها و استانداردهای امنیتی داخلی و خارجی مدنظر قرار گرفته است. بنابراین استفاده از کیوسک امن سایبرنو شما را با آخرین استانداردهای امنیتی سازگارتر می‌کند.
  • پشتیبانی از فایل سیستم‌های مختلف: کیوسک امن سایبرنو از فایل سیستم‌های FAT ،ext ،NTFS ،HFS ،APFS و ... پشتیبانی می‌کند.
  • استفاده از 50 ضد‌ویروس برای بررسی محتوای فایل‌ها: فایل‌های ورودی سازمان می‌توانند با حداقل 5 و حداکثر 50 ضد‌ویروس مورد بررسی قرار گیرند. استفاده از این تعداد ضدویروس برای بررسی فایل‌ها عملا امکان ورود بدافزار به درون سازمان را به زیر %1 کاهش می‌دهد
  • قابلیت بررسی فایل‌های خروجی از سازمان: کیوسک امن سایبرنو می‌تواند از خروج فایل‌های حساس از سازمان شما جلوگیری کند. به این صورت که تنها فایل‌های تایید شده توسط مدیر شبکه اجازه خروج از سازمان و قرار گرفتن در حافظه جانبی شخصی کاربر را دارد.
  • امکان شناسایی آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار مبتنی بر پایگاه‌داده CVE: فایل‌های ورودی سازمان در پایگاه‌داده CVE جستجو می‌شوند. چنانچه فایل‌های ورودی آسیب‌پذیری سطح بالایی داشته باشند آنگاه اجازه ورود به درون سازمان را ندارند.
  • پشتیبانی از انواع مختلف تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات: کیوسک امن سایبرنو امکان پشتیبانی از حافظه‌های فلش، هارد‌دیسک اکسترنال، SD-Card ،MicroSD، فلاپی، CD و DVD را دارد.
  • پشتیبانی از درایوهای‌رمز شده با BitLocker: کیوسک امن سایبرنو امکان بررسی فایل‌های موجود در درایوهای رمز شده با BitLocker را دارد.
برچسب‌های مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران

برای دریافت خبرنامه و اخبار

آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مهندسی دنیای فناوری امن ویرا می‌باشد.